Ndërlidhjet

JERUZALEM


Izraelitët tërhoqën gjatë natës së të mërkurës trupat e tyre nga qyteti Xhenin, pjesë të Ramallahut si dhe po heqin postblloqet përreth qyteteve Hebron dhe Tulkarem. Zëdhënësi i ministrisë së jashtme të Izraelit, Gidon Meir, tha se tërhqja erdhi si pasojë e zbutjes së dhunës javën e kaluar.
XS
SM
MD
LG