Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një tërmet i fuqisë 6 ballë të shkallës Rihter, tronditi sot disa vende të Azisë Jugore, duke rrëzuar objekte në kryeqytetin e Afganistanit Kabul, ku si pasojë humbi jetën një grua. Tërmeti është ndjerë në Pakistan dhe Taxhikistan, por nuk ka raporte për viktima në njerëz apo dëme materiale.
XS
SM
MD
LG