Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar edhe sot me bombardimin e një kompleksi me kampe, objekte trajnimi dhe shpella në një rajon në lindje të Afganistanit, ndërkohë që përndjekja e Osama bin Ladenit dhe rrjetit terrorist al Kaida vazhdon.
Në jug të Afganistanit, luftëtarët afganë të mbështetur nga forca tokësore amerikane, sipas raporteve, po bastisin shtëpi më shtëpi për liderin e talibanëve të shpartalluar, Mullah Omar.
XS
SM
MD
LG