Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka përshëndetur sukseset e forcave të Shteteve të Bashkuara për dhënien fund të pushtetit taliban në Afganistan dhe shpartallimin e kapaciteteve të Al Kaidës, por ka thënë se operacionet anti-terroriste të Amerikës janë larg përfundimit.
Rumsfeld është zotuar se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të ndjekin bin Ladenin, liderin taliban Mullah Omarin dhe anëtarët tjerë të lartë talibanë dhe të al Kaidës derisa ata të kapen gjallë a vdekur.
XS
SM
MD
LG