Ndërlidhjet

KATMANDU


Samiti rajonal i Azisë Jugore që duhej filluar sot hapet nesër, sepse moti i lig vonoi arritjen e presidentit të Pakistanit, Pervez Musharaf.
Samiti për bashkëpunim rajonal mbahet nën hijen e tensionimeve midis Indisë dhe Pakistanit, por nuk ka shenja që liderët e dy vendeve të takohen e të bisedojnë anash tubimit.
Musharaf tha në Katmandu se duhet vullneti i dy palëve që të fillojë dialogu.
XS
SM
MD
LG