Ndërlidhjet

BANGALORE/INDI


Kryeministri britanik Tony Blair arriti në Indi, në kuadrin e turneut në Azinë jugore që synon uljen e tensioneve ushtarake midis Indisë dhe Pakistanit.
Ai tha se fakti që India dhe Pakistani kanë kapacitete bërthamore i bën tepër të nevojshme përpjekjet që të ndikohet për qetësimin e situatës.
Bler qëndroi më parë në Bangladesh dhe do të vizitojë më tej edhe Pakistanin.
XS
SM
MD
LG