Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Raportohet se autoritetet e Pakistanit mbrëmë kanë arrestuar mbi 100 militantë islamikë, duke përfshirë edhe disa anëtarë të grupeve, Lashkar-e-Taiba dhe Jaish-e-Mohammad, të akuzuara nga India për sulmin e muajit të kaluar kundër parlamentit në Nju Delhi.
Këto grupe luftojnë sundimin e Indisë në territorin e kontestuar të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG