Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ish këshilltari i kancelarit gjerman për politikën e jashtme, Michael Steiner, ka gjasa të emërohet udhëheqës i ri i UNMIK-ut në Kosovë, njofton agjencia Deutsche Presse, duke u thirrur në burime diplomatike dhe zyrtarë të Kombeve të Bashkuara.
Zyrtarë të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork konfirmuan sot se Steiner është në listën e kandidatëve për postin në Prishtinë, duke shtuar se vendimi final do të merret nga Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan.
XS
SM
MD
LG