Ndërlidhjet

RAMALLAH


I deleguari special i Shteteve të Bashkuara në Lindje të Afërt, Anthony Ziini, pas bisedimeve të veçanta me liderin palestinez, Yasser Arafat dhe kryeministrin izraelit, Ariel Sharon, tha se se do të vazhdojnë bisedimet për sigurinë midis Izraelit dhe liderëve palestinezë.
Anthoni Ziini nuk dha afatet e bisedimeve, por negociatori palestinez, Saeb Erekat, tha se sesioni i parë do të mbahet të dielën.
XS
SM
MD
LG