Ndërlidhjet

BEOGRAD


Disa qindra punonjës u ngujuan në katër banka shtetërore jugosllave, duke protestuar kështu kundër vendimit të djeshëm të qeverisë për mbylljen e Beogradska Bankës, Beobankës, Investbankës dhe Jugobankës.
Autoritetet thanë se mbyllin këto banka sepse ato kishin akumuluar mbi dy miliardë dollarë borxhe që nga regjimi i ish presidentit, Sllobodan Millosheviq.
XS
SM
MD
LG