Ndërlidhjet

PRAGË


Pjesa më e madhe e Evropës lindore dhe jug-lindore është përfshirë nga reshje të mëdha bore dhe acar që ka marrë viktima të tjera dhe ka krijuar gjendje të jashtëzakonshme.
Në Rusi sot ngrinë për vdekje katër njerëz, mbi 20 kanë vdekur në Poloni prej 1 janarit, kurse në Budapest 71-gjatë acarit të fundit.
Në disa vise të Çekisë temperatura ra mbrëmë minus 25 gradë celzius.
XS
SM
MD
LG