Ndërlidhjet

KANDAHAR


Shtetet e Bashkuara njoftojnë se po mbajnë në arrest shefin e kampeve stërvitore terroriste të Osama bin Ladenit për Afganistanin.
Lejtnanti Xhejms Xhervis ka informuar se al-Sheik al-Libi, është ndaluar nga autoritetet e Islamabadit në territorin e Pakistanit dhe aktualisht gjendet në bazën e marinsave amerikane në Kandahar.
XS
SM
MD
LG