Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Autoritetet pakistaneze bëjnë të ditur se policia ka arrestuar orët e para të mëngjesit mbi 100 aktivistë islamikë, mes të cilëve edhe mbështetës të grupeve militante që veprojnë në Kashmir. Raportohet se megjithatë, tensionet mbeten të larta në kufi, ku si pasojë e konfrontimeve gjatë natës dhe sot në mëngjes, forcat indiane qëlluan mbi një fshat pakistanez, duke vrarë një civil dhe plagosur një tjetër.
XS
SM
MD
LG