Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit, Mohamed Khatami, është takuar me ministrin e jashtëm të Bullgarisë, Solomon Pazi, me të cilin ka diskutuar për të ardhmen e marrëdhënieve dypalëshe, përmirësimin e raporteve ekonomike e shkencore mes dy vendeve si dhe lehtësimin e kontakteve mes Evropës dhe Azisë. Ministri Pazi është zyrtari më i lartë bullgar që viziton Iranin në 10 vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG