Ndërlidhjet

PRAGË


Dhjetë persona kanë humbur jetën në Austri, Greqi, Rusi dhe Turqi, nga i ftohti që ka kapluar këto vende. Rreshjet e forta të dëborës kanë paralizuar aktivitetet në pjesën më të madhe të Europës. Turqia, Greqia dhe Bullgaria kanë shpallur gjendjen e emergjencës. Pjesë të lagunës së Venecias gjithashtu kanë ngrirë, ndërsa aeroportet në Kalabri dhe Athinë janë mbyllur.
XS
SM
MD
LG