Ndërlidhjet

KABUL


Kryeministri i qeverisë së përkohshme të Afganistanit, Hamid Karzai ka thënë se lideri i arratisur taliban, Mullah Mohammad Omar do të kapet dhe do të burgoset.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush u zotua dje se terroristët duhet ta dijnë se nuk mund të fshihen përgjithmonë.
Ndërkohë raportohet se aviacioni amerikan ka bombarduar mbrëmë majat e maleve Spingar në lindje të Afganistanit për të nxjerrë prej andej luftëtarë të al Kaidës që besohet se fshihen atje.
XS
SM
MD
LG