Ndërlidhjet

KATMANDU


Liderët e shtatë vendeve nga Azia Jugore-Bangladeshi, Butani, India, Maldivet, Nepali, Pakistani dhe Shri Lanka përfunduan samitin në Katmandu duke u zotuar se do të bashkëpunojnë për luftimin e terrorizmit.
Siç tha kryeministri i Nepalit, të gjithë liderët e grupacionit për bashkëpunim të Azisë jugore janë dakorduar se terrorizmi në të gjitha format dhe manifestimet e tij është sfidë për të gjitha shtetet dhe kërcënim për njerëzimin.
XS
SM
MD
LG