Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Rusisë, Igor Ivanov, udhëtoi të marrë pjesë në takimin ministror të Grupit të Shangait në Kinë, që pritet të diskutojë zhvillimet në Afganistan dhe tensionet midis Indisë dhe Pakistanit.
Ky Grupacion përbëhet nga Kina dhe fqinjët e saj, Rusia, Kazakistani, Kirgistani, Taxhikistani dhe Uzbekistani.
XS
SM
MD
LG