Ndërlidhjet

KABUL


Komisioneri i lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatë, Maki Shinohara, tha në Kabull se dhjetra mijë refugjatë janë kthyer sërish në vatrat e tyre në Afganistan dhe gjatë vitit pritet të kthehen më shumë se një milion.
Afro pesë milionë refugjatë afganë kanë gjetur strehim në Iran dhe në Pakistan gjatë 20 viteve të fundit për t’u shpëtuar luftërave në atë vend.
XS
SM
MD
LG