Ndërlidhjet

JERUSALEM


I dërguari special i Shteteve të Bashkuara në Lindje të Afërt, Anthony Ziini, pas largimit nga rajoni tha se mbesin sfida serioze në rrugën e rindërtimit të procesit paqësor atje, por ka shtuar se është e qartë se ka mundësi reale për progres.
Ziini përmbylli misionin duke marrë pjesë në takimin e sigurisë midis zyrtarëve izarelitë dhe palestinezë. Në një komunikatë, ai tha gjithashtu se bisedimet e ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë në mungesë të tij.
XS
SM
MD
LG