Ndërlidhjet

KABUL


Raportohet se trupat tokësore të Shteteve të Bashkuara po kërkojnë imtësisht në rrethinat e Kabulit për prani eventuale të kampeve stërvitore të Al-Kaidës dhe luftëtarëve talibanë, kurse aviacioni amerikan ka vazhduar në mëngjes, sulmet ajrore në disa rajone në Lindje të Afganistanit. Sipas shtypit Islamik me bazë në Pakistan, një numër i panjohur ushtarësh amerikanë, kanë zbritur me helikopter në afërsi të qytezës Zhavar.
XS
SM
MD
LG