Ndërlidhjet

ROMË


Ministri francez i Financave, Loren Fabius, ka kërkuar sqarimin e pozicionit të Italisë kundrejt Bashkimit Europian në nivel krerësh shteti, kurse ministri i jashtëm i Belgjikës, Luis Mishel, ka thënë se dorëheqja e homologut të tij italian, Renato Ruxhero, dëshmon tendencat anti-europiane në rritje në Itali. Mishel shtoi se dorëheqja e Ruxheros tregon se kryeministri italian, Silvio Berluskoni po bëhet, siç u shpreh ai, “gjithnjë e më tepër i varur” nga krahu ekstremist dhe populist i qeverisë së tij.
XS
SM
MD
LG