Ndërlidhjet

JERUZALEM


Shefi për politikë të jashtme i Bashkimit Europian, Havier Solana, gjendet për vizitë në Lindjen e Mesme, ku pritet të takohet me kryeministrin Ariel Sharon dhe liderin palestinez, Jaser Arafat, në përpjekje për të siguruar një qetësim relativ të dhunës mes palestinezëve dhe izraelitëve.
Misioni i zotit Solana pason vizitën katër ditëshe në rajon, të të dërguarit special të Shteteve të Bashkuara për Lindjen e Mesme, gjeneralit të pensionuar Antoni Zini.
XS
SM
MD
LG