Ndërlidhjet

DUSHANBE


Senatori amerikan Xhozef Liberman u ka thënë zyrtarëve në Taxhikistan se Shtetet e Bashkuara duhet të luajnë rol gjeopolitik dhe ekonomik në Azinë Qendrore. Delegacioni prej nëntë senatorësh, është nisur për në bazën Bagram në Afganistan, ku anëtarët do duhet të takohen me udhëheqësin e përkohshëm të Afganistanit, Hamid Karzai.
XS
SM
MD
LG