Ndërlidhjet

BANGALORE, INDI


Ministri i Mbrojtjes i Indisë, Xhorxh Fernandez, tha sot se tensionet në kufirin Indi-Pakistan, nuk janë davaritur pas konferencës së mbajtur në fundjavë në Nepal, nga shtatë vendet e Azisë Jugore. “Nuk ka ndryshime cilësore dhe India planifikon t’i mbajë në gjendje gadishmërie trupat e saj në kufi” – deklaroi sot Fernandez.
XS
SM
MD
LG