Ndërlidhjet

HAGË


Ish presidenti Jugosllav, Sllobodan Millosheviq nesër paraqitet për dëgjim final në Tribunalin e Hagës, para fillimit të gjykimit të caktuar për 12 shkurt lidhur me akuzën për krime kundër njerëzimit në Kosovë gjatë vitit 1999.
Millosheviq, i akuzuar si pëprgjegjës për fushatën serbe të vrasjve në masë dhe dëbimin e shqiptarëve të Kosovës, është akuzuar edhe për krime kundër njerëzimit dhe gjenocid gjatë luftës së fundit në Kroaci dhe në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG