Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një zyrtar i lartë i Shteteve të Bashkuara thotë se lufta kundër terrorizmit në vijim mund të fokusohet në mbajtjen e terroristëve jashta vendeve ku ata kanë operuar lirisht nganjëherë, sikurse Somalia, Jemeni, Indonezia dhe Filipinet.
Zëvendës sekretari amerikan i Mbrojtjes, Paul Wolfowitz i ka deklaruar “New York Times” se ushtria amerikane tani po punon me vendet mike sikurse Filipinet, të cilat mund të mirëpresin ndihmën e Shteteve të Bashkuara për t’u pastruar nga terroristët.
XS
SM
MD
LG