Ndërlidhjet

KABUL


Mijra trupa afgane, lojale me qeverinë e re, janë vënë në ndjekje të liderit suprem të talibanëve të shpartalluar, Mullah Omar, që fshihet në jug të Afganistanit, thonë zyrtarë të qeverisë në Kabull.
Në Kandahar dje u zu udhëheqësi i departamentit taliban për informim, Abdul Motmain dhe tani ndodhet i arrestuar nga trupat amerikane.
Ndërkohë Pentagoni njofton se aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka bombarduar kampe stërvitjesh në lindje të Afganistanit, ku ishin dukur tanke dhe grupe luftëtarësh të al Kaidës që orvaten të rigrupohen.
XS
SM
MD
LG