Ndërlidhjet

NJU DELHI


India thotë se nuk nuk ka shikuar ndryshime në pozitën e Pakistanit lidhur me terrorizmin dhe pret nga presidenti Musharraf të ndërmarrë hapa konkretë ndaj të ashtuquajturit terrorizëm tej-kufitar.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme Nirupama Rao ka shtuar se India nuk sheh nevojë për ndihmën e vendeve tjera për zgjidhjen e konfliktit.
XS
SM
MD
LG