Ndërlidhjet

NJU DELHI


Izraeli është i gatshëm t’i ofrojë Indisë të gjithë mbështetjen e mundshme në luftimin e terrorizmit dhe në këtë luftë kanë interesa të përbashkëta, ka thënë ministri i Jashtëm izraelit, Shimon Perez pas takimit me ministrin e Mbrojtjes së Indisë, George Fernandez në Nju Delhi.
Izraeli po lufton kryengritjen 15 muajshe palestineze, kurse India akuzon Pakistanin për sponzorim të militantëve islamik në rajonin e trazuar të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG