Ndërlidhjet

BERN


Qeveria e Zvicrës u ka bërë apel votuesve që të mbështesin propozimin qe vendi i tyre t’i bashkohet Kombeve të Bashkuara gjatë referendumit të ardhshëm.
Zvicra duhet të hapet ndaj bashkësisë globale që t’i zgjidhë problemet që asnjë vend nuk mund të shpresojë se mund t’i zgjidhë vetëm, ka thënë presidenti Kaspar Villiger, por oponentët thonë se kjo do të minonte neutralitetin e saj dhe do të kishte më shumë shpenzime.
XS
SM
MD
LG