Ndërlidhjet

SHKUP


Në Shkup është mbajtur mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë ,që e kishte thirrur presidenti Boris Trajkovski, në të cilën është vlerësuar gjendja politike dhe e sigurisë në vend dhe procesi i kthimit të forcave qeveritare të rendit në ish rajonet e krizës.
Këshilli do të vazhdojë mbledhjen edhe nesër në mbrëmje ku pritet të diskutohet edhe për mundësinë e heqjes së punkteve të policisë nga rrugët në rajonet e krizës.
XS
SM
MD
LG