Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e Shqipërisë ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në disa pjesë veri-lindore të vendit ku bora ka izoluar rreth 100 mijë banorë të fshatrave.
Më rëndë janë goditur rajonet e Lezhës, Shkodrës, Kukësit dhe Dibrës, e në shpërndarjen e ushqimit dhe veshmbathjes për popullsinë e goditur nga dimri i ashpër është inkuadruar edhe armata.
XS
SM
MD
LG