Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian dëshiron Mal të Zi demokratik në federatën e ri rregulluar demokratike jugosllave, por nuk ka përgjigje të parapërgatitura për të gjitha çështjet as zgjidhje të tërësishme në pako që do të diktonte ardhmërinë e raporteve të Serbisë dhe Malit të Zi, kanë thënë burime diplomatike në Bruksel.
Këto burime kanë thënë se me takimin e nesërm të ekspertëve nga Serbia dhe Mali i Zi mund të përfundojë raundi i parë i bisedimeve, pas të cilit do të vijonte takimi në nivelet politike për marrëdhëniet e ardhshme midis Beogradit dhe Podgoricës.
XS
SM
MD
LG