Ndërlidhjet

AMAN


Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Javier Solana tha në kryeqytetin e Jordanisë se do të vazhdojnë përpjekjet për krijimin e kushteve për vazhdimin e bisedimeve paqësore izraelito-palestineze.
Javier Solana ndodhet në një turne në Lindje të Afërt dhe ka takuar liderët izraelitë dhe palestinezë duke mbështetur kështu përpjekjet e Shteteve të Bashkuara për një armëpushim të përhershëm në rajon.
XS
SM
MD
LG