Ndërlidhjet

SRINAGAR


Gjatë sulmit kundër një baze ushtarake të Indisë në Kashmir janë vrarë një ushtar indas dhe dy sulmues të paidentifikuar, për të cilin autoritetet e Nju Delhit thanë se është përgjegjës grupi militant islamik me bazë në Pakistan, Lashkar -e -Taiba.
Zëdhënësi i këtij grupi në Islamabad, Abdullah Sayyaf, as pranoi e as mohoi përgjegjësinë, por tha se “sulmi ishte aktivitet militant dhe ne jemi militantë”.
XS
SM
MD
LG