Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nesër mbahet seanca e tretë e Kuvendit të Kosovës që pritet të jetë vendimtare për zgjedhjen e presidentit të Kosovës dhe emërimin e mandatarit për formimin e Qeverisë.
Ushtruesi i detyrës së shefit të UNMIK-ut, Charles Breshaw nga Shtetet e Bashkuara, u ka bërë thirrje deputetëve të zgjedhin institucionet qeverisëse të Kosovës.
Edhe Bashkimi Evropian tha dje se bashkësia ndërkombëtare pret nga ligjëvënësit të përmbushin detyrën dhe të zgjedhin institucionet.
XS
SM
MD
LG