Ndërlidhjet

KABUL


Shtetet e Bashkuara thanë se presin që autoritetet afgane t’ua dorëzojnë forcave amerikane tre anëtarët e lartë të regjimit të dëbuar taliban, të cilët u dorëzuan në Kandahar, që të mund të merreshin në pyetje nga autoritetet amerikane.
Tre ish zyrtarët talibanë, ministri i Drejtësisë, i Mbrojtjes dhe Minierave dhe Industrisë, janë lejuar të shkojnë në shtëpi, por mbahen nën mbikqyrjen e autoriteteve afgane.
XS
SM
MD
LG