Ndërlidhjet

UASHINGTON


Autoritetet e Shteteve të Bashkuara janë vënë në gjurmimin e nja 6.000 personave nga Lindja e Afërt, të cilët kanë injoruar urdhërat e Departamentit të Drejtësisë që të largohen nga Amerika për delikte të tilla sikurse tejkalimi i vizave dhe lejeve të qëndrimit.
Sipas raporteve, ata perona janë nga vende që administrata e Shteteve të Bashkuara i sheh si strehuese të anëtarëve të rrjetit terrorist al Kaida të Osama bin Ladenit.
XS
SM
MD
LG