Ndërlidhjet

GAZA


Autoriteti palestinez, Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara dënuan sulmin e militantëve palestinezë kundër postbllokut të armatës izraelite afër Brezit të Gazës që la katër ushtarë izraelitë të vrarë dhe dy sulmuesit palestinezë.
Përgjegjësinë për sulmin e morën brigadat e Qassamit, karahut ushtarak të grupit militant palestinez, Hamas.
XS
SM
MD
LG