Ndërlidhjet

MOSKË


Zëdhënësi i Kremlinit për Çeçeninë, Sergei Yastrzhembsky, thotë se trupat ruse kanë vrarë rreth 100 separatistë çeçenë gjatë vërsuljeve gati njëmuajshe kundër kryengritësve atje.
Ndërkaq separatistët çeçenë thonë se ata kanë vrarë mbi 40 ushtarë rusë gjatë operacioneve të javës së kaluar.
Numri i viktimave është e pamundur të verifikohet nga burime të pavarura. Secila palë në mënyrë rutinore zmadhon humbjet e palës tjetër dhe i minimizon të vetat.
XS
SM
MD
LG