Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria e Shteteve të Bashkuara ka marrë masat për bllokimin e pasurive të dy organizatave bamirëse, të cilat akuzohen të kenë mbështetur me donacione rrjetin terrorist Al-Kaida. Departamenti amerikan i Thesarit, raporton se grupimet, “Komiteti për Mbështetjen Afgane” dhe “Fondi për Rigjallërimin e Trashëgimisë Islamike”, kanë zyra në Afganistan dhe Pakistan.
XS
SM
MD
LG