Ndërlidhjet

MUZAFARABAD, Pakistan


Trupat e Indisë dhe Pakistanit të rreshtuara përgjatë linjave ndarëse në territorin e Kashmirit, kanë shkëmbyer zjarr por nuk ka raporte për viktima në njerëz. Autoritetet lokale në Kashmir njoftojnë se disa mijëra civilë janë larguar nga shtëpitë e tyre që nga rizgjimi i konfliktit, në muajin dhjetor.
XS
SM
MD
LG