Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, nënshkroi sot buxhetin e vitit 2002 për shërbimet e armatosura amerikane, sipas të cilit parashihen 8 miliardë dollarë për Sigurinë e Atdheut dhe 3 miliardë të tjerë për luftën kundër terrorizmit. Në total, shpenzimet për ushtrinë këtë vit do të kapin shifrën 318 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG