Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara dhe Rusia duhet të nisin javën e ardhshme bisedimet në Uashington për reduktimin e arsenaleve përkatëse bërthamore.
Shtëpia e Bardhë kumton se Shtetet e Bashkuara do të magazinojnë apo shkatërrojnë mbushjet bërthamore, nga 6 mijë në 2 mijë syresh, siç është rënë dakort, mes presidentëve Bush dhe Putin, në muajin nëntor.
XS
SM
MD
LG