Ndërlidhjet

DAMASK, Siri


Koordinatori i Kombeve të Bashkuara për Lindjen e Mesme, Rod-Larsen, thotë se pa ndalimin e akteve të dhunës, shpresat për rifillimin e negocijatave të paqes në rajon, janë fare të pakta. Komenti i Larsenit vjen një ditë pasi palestinezë të armatosur vranë katër ushtarë izraelitë në Rripin e Gazës dhe buldozerët izraelitë atje rrënuan disa shtëpi civilësh palestinezë.
XS
SM
MD
LG