Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Tankset dhe buldozerët izraelitë kanë shkatërruar pistën e aeroportit ndërkombëtar në Rripin e Gazës, ndërsa forcat izraelite kanë arrestuar të paktën tetë palestinezë. Aksionet e sotme janë parë si akte shpaguese ndaj vrasjes të mërkurën të katër ushtarave palestinezë. Në vazhdën e kësaj taktike ndëshkimore, Izraeli rrënoi dje disa dhjetra shtëpi civilësh palestinezë në rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG