Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Anijet luftarake izraelite kanë shkrepur raketa në orët e mëngjezit kundër objekteve detare palestineze, duke shkatërruar një numër anijesh dhe ndërtesash.
Armata izraelite tha se sulmi ishte hakmarrje për vrasjen e katër ushtarëve izraelitë ditë më parë dhe për tentativën e dyshuar palestineze për kontrabandimin e një transporti armësh me anije në Gaza.
XS
SM
MD
LG