Ndërlidhjet

KUVAJT


I deleguari special i Shteteve të Bashkuara në Lindje të Afërt, William Burns filloi nga Kuvajti turneun në rajon, ku do të përqëndrohet në luftën kundër terrorizmit, Irakun dhe konfliktin izraelito-palestinez.
William Burns tha me të arritur në Kuvajt se sjellja e regjimit të Irakut paraqet kërcënim serioz për paqën në rajon dhe se Shtetet e Bashkuara janë të vendosura ta mbikëqyrin sjelljen e Irakut.
XS
SM
MD
LG