Ndërlidhjet

SRINAGAR


Aleanca kryesore separatiste e Kashmirit ka thënë se zgjidhja e mosmarrveshjeve lidhur me ate rajon është rruga e vetme për të shmangur luftën midis rivalëve me armatim bërthamor, Indisë dhe Pakistanit.
Me një komunikatë ata kanë bërë thirrje për vëmendje më të madhe ndërkombëtare për zgjidhjen konfliktit.
XS
SM
MD
LG